Meloni: Elon Musk nem jelent veszélyt a demokráciára, Soros György igen
Nyilvánosan is védelmébe vette Elon Muskot az olasz miniszterelnök.
Olyan jó látni, amikor kisebb-nagyobb gazdasági csődök előidézői, aktív résztvevői mondják meg a tutit a HVG, a 168 Óra és egyéb orgánumok felületein.
„Egyvalami azonban egészen biztosan közös: az ellenzék mindegyik országban folyamatosan bírál és relativizál – némileg persze ez az ellenzék dolga. Nálunk azonban ezt (is) csúcsra járatják a levitézlett megmondóemberek Csillag Istvántól Békesi Lászlón át egészen, igen, legnagyobb kedvencünkig, Petschnig Mária Zitáig versenyt kárognak és bezzegeznek (bezzeg Szlovákia, bezzeg Izland, bezzeg Zimbabwe), temetik a magyar gazdaságot.
Olyan jó látni, amikor kisebb-nagyobb gazdasági csődök előidézői, aktív résztvevői mondják meg a tutit a HVG, a 168 Óra és egyéb orgánumok felületein. »Nem fenntartható, csak az EU-pénzeknek köszönhető, összeszerelő üzem, lélegeztetőgép, alacsony bázis, négymillió éhező, ahelyetthogyoktatásegészségügy, HabonyMészárosRogánGarancsiEltolcsy, idén már összeomlik, bukik a bicskei kistérség Nérója…« Ezt is a végtelenségig lehetne folytatni, de fölösleges.
Évek óta halljuk ugyanazokat a mantrákat arról, hogy jó-jó, eddig még sikerült, de most már nem fog, vége az unortodoxiának, jön a hiperinfláció, itt a vége, jön az összeomlás, jönnek az ENSZ-csapatok, most már tényleg ennyi volt…
Ennek egy része persze wishful thinking, ami részben érthető az ellenzéket ért áprilisi sokk után, amit még mindig nem bírt kiheverni. És amikor politikusok, újságírócskák dobálóznak ilyen magabiztos, ám a valósággal köszönőviszonyt sem ápoló kijelentésekkel, azt az ember elfogadja retorikai elemként is. De hogy gazdasági szakemberek teljes tekintélyüket (ha volt egyáltalán ilyen) kútba dobva, nyakló nélkül tolják fullba a kretént, mondják egyik bornírtságot a másik után újra és újra, azon azért némileg elcsodálkozunk.”